Kontakt

zadzwoń: 22 290 78 79 lub napisz info@soundis.pl

Midas DP48 Mikser do odsłuchu 48 kanałów

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 2 050,00 zł 2050.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Midas
Kod produktu: 39000040

Opis

Midas DP48 - mikser do odsłuchu 48 kanałów.

MIDAS DP48 to podwójny, 48 kanałowy mikser osobisty umożliwiający dwóm wykonawcom pełną kontrolę odsłuchu, nagranie i odtwarzanie prób i występów. Wraz z prostym, intuicyjnym interfejsem i opcją podłączenia do każdego urządzenia z portem AES50, DP48 jest kompletnym systemem odsłuchu osobistego do użycia na scenie i w studiu.

Twój miks, jak chcesz

DP48 daje wykonawcom pełną kontrolę, posiadając 12 grup stereo do szybkiego tworzenia odpowiednich miksów. Wszystkie 48 kanałów DP48 może być zmiksowane w tych 12 grupach. Dzięki temu spełnia wszelkie wymagania dobrego odsłuchu. Np. wokaliści mogą skomutować sygnał wokalu do grupy nr 1, natomiast bębny, bas i gitarę odpowiednio do grup nr 2,3 i 4. Perkusiści, którzy potrzebują większej kontroli, mogą osobno skomutować stopę, werbel i hi-hat do grup od nr 1 do 3, a overheady panoramowane w lewo i prawo do grupy nr 4.

Dwa miksy stereo

Funkcja dual mix, umożliwia dwóm wykonawcom na podłączenie się do jednego DP48 i utworzenie dwóch niezależnych odsłuchów stereo. Istnieją trzy dedykowane, niezależne ustawienia dla wyjść A i B: poziom głośności na wyjściu, poziom głośności wybranej grupy, poziom głośności „My group”, do której można przypisać wybrane przez siebie grupy. Obydwa miksy stereo mogą mieć niezależne ustawienia EQ, efektu i limitera.

Pełna kontrola i wiele więcej

Każda grupa w DP48 posiada swój własny, 3-pasmowy korektor, kompresor i reverb ustawiane za pomocą jednej gałki. Wystarczy nacisnąć przycisk i ustawić żądaną wartość za pomocą gałki SELECT/EDIT. Korektor umożliwia regulację pasm: low, mid, high osobno dla każdej z grup. Podobnie ustawienia kompresora dotyczą osobno każdej grupy, tak jak miksu A i B. Reverb studyjnej jakości może zostać dodany do wybranej grupy lub całego miksu, aby dodać przestrzeni, niezależnie od ustawień efektu w konsolecie. Przycisk „Pan” daje możliwość ustawienia panoramy dla każdej z grup.

Rejestracja na karcie SD i presety

DP48 posiada wejście kart SD do nagrywania prób lub występów. Nagrania mogą zostać odtworzone do miksu A lub B. Opcja nagrywania posiada funkcję mix-minus, odejmując sygnały w grupie „My group”, aby użyć nagrania, jako podkładu podczas ćwiczeń.
Na karcie SD można również zapisać presety z kompletem ustawień miksu i wczytać je z niej podczas użytkowania innego miksera DP48.

Wbudowany mikrofon ambientowy

Wykonawca korzystający ze słuchawek dousznych może czasem czuć się wyizolowany podczas występu. Dlatego DP48 ma wbudowany, stereofoniczny mikrofon ambientowy, dzięki któremu będzie słyszeć więcej dźwięków z otaczającej go przestrzeni, czy publiki. Ułatwi to też komunikację pomiędzy wykonawcami.
Automatyczny ducking przycisza mikrofon w momencie gdy wykonawca zaczyna występ, aby zachować czysty odsłuch.

Pełna integracja

Każdy mikser DP48 może być zdalnie zasilany poprzez AES50 przy podłączeniu do Midas HUB4 zawierający PoE. Każda konsoleta i stagebox z portem AES50 i częstotliwością próbkowania 44.1/48kHz są kompatybilne z mikserami DP48. Kanały zwrotne AES50 umożliwiają wysłanie miksów z powrotem do konsolety lub hubu w celu wysłania ich do nadajników IEM. Nawet opisy i kolory kanałów wejściowych mogą być wysłane na DP48 za pomocą AES50. Przy podłączeniu miksera osobistego DP48 do hubu Midas, może być on ustawiony i sterowany zdalnie z poziomu konsolety.
Aktualizacja firmware’u Midas M32 do wersji 4.0 umożliwi pełną konfigurację mikserów osobistych (przypisanie kanałów do grup, nazwy grup) bezpośrednio z poziomu interfejsu konsolety. DP48 to pierwsze rozwiązanie, które umożliwia grupowanie kanałów w konsolecie, gdzie znajduje się też routing sygnałów.

Zdalne sterowanie

Oprócz zdalnej konfiguracji z kompatybilnej konsolety monitorowej lub FOH, każdy mikser DP48 może również w pełni kontrolować jeden lub kilka innych mikserów DP48 na scenie, w celu równoległych zmian. Technik może w każdej chwili pomóc wykonawcy odpowiednio ustawić jego osobisty miks.
Zdalne sterowanie może być przekazywane przez Midas HUB4 lub w przypadku szeregowego połączenia mikserów.

Główne cechy:

 • Podwójny, 48 kanałowy mikser odsłuchu osobistego kompatybilny z systemami Midas,
 • Konfigurowalne 12 grup stereo umożliwia szybkie kreowanie odpowiedniego brzmienia i balansu personalnego odsłuchu,
 • Funkcja „dual mix” umożliwia utworzenie dwóch niezależnych, stereofonicznych torów monitorowych,
 • Interfejs kart SD do rejestracji i odtwarzania nagrań stereo,
 • Wbudowany stereofoniczny mikrofon ambientowy zbierający dźwięk ze sceny, eliminujący poczucie izolacji przy korzystaniu z odsłuchu dousznego,
 • Możliwość skorzystania z wbudowanego efektu pogłosowego studyjnej jakości dla dodania przestrzeni w odsłuchu, niezależnie od ustawień w konsolecie,
 • Możliwość zasilania PoE przy bezpośrednim połączeniu z hubem Midas poprzez AES50,
 • Osobny zasilacz umożliwia szeregowe łączenie kilku urządzeń DP48 bez użycia hubu PoE,
 • Kompatybilne z każdym urządzeniem zawierającym port AES50 i częstotliwość próbkowania 44.1 lub 48 kHz, w tym konsoletami i stageboxami Midas i Behringer,
 • Oznaczenia i kolory kanałów wejściowych przesyłane do mikserów osobistych DP48 za pośrednictwem AES50,
 • Możliwość powrotu sygnału z DP48 do konsolety lub hubu poprzez AES50, żeby wysłać go do nadajnika IEM,
 • Zdalne zarządzanie w odległości do 100 m poprzez ekranowany przewód CAT5/5e,
 • Zdalna konfiguracja i kontrola mikserów DP48 poprzez hub Midas,
 • Pełna możliwość konfiguracji kolejnych urządzeń DP48 przy wspólnym podłączeniu do hubu lub połączeniu szeregowym,
 • Kolorowy wyświetlacz 2,4” o wysokim kontraście, zapewnia przejrzysty podgląd ustawień miksu, mierników i komutacji kanałów do grup,
 • Analogowe wejście stereo AUX,
 • Wyjście słuchawkowe o dużej mocy do zastosowania w każdych warunkach,
 • W pełni nastawny limiter pozwala na bezpieczny odsłuch w granicach limitu ekspozycji na dźwięk,
 • Bezpieczny montaż do statywu mikrofonowego dzięki adapterowi DP48MB (nie załączony do zestawu).

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium