Kontakt

zadzwoń: 22 290 78 79 lub napisz info@soundis.pl

Kompaktowy mikser cyfrowy FLOW
Kompaktowy mikser cyfrowy FLOW

BEHRINGER FLOW 8  to 8-kanałowy cyfrowy mikser ze strumieniowaniem Bluetooth, aplikacją do zdalnego zarządzania, tłumikami 60 mm, 2 procesorami efektowymi oraz interfejsem audio USB.

Łatwość cyfrowego miksowania

Miksery cyfrowe oferują studyjną jakość przetwarzania, pamięć wszystkich ustawień, a nawet zdalną obsługę. Są to niezwykle atrakcyjne cechy, ale wszystkie one wiążą się zazwyczaj z większymi rozmiarami fizycznymi i bardziej skomplikowaną obsługą, wymagającą przynajmniej podstawowych umiejętności technicznych.

Miliony analogowych mikserów małoformatowych, które Behringer wyprodukował przez lata, wyraźnie wskazują na to, że jest wielu użytkowników potrzebujących miksera, który jest kompaktowy, niedrogi, niezawodny i łatwy w obsłudze.

Typowe zastosowania bardzo często sprowadzają się to tego, aby dopasować do siebie poziomy kilku źródeł. Po co więc komplikować sprawy bardziej, niż jest to konieczne? Nadszedł czas na coś prawdziwie nowego, dostarczającego nowoczesnych funkcji i ergonomię pracy każdemu, w prostej i lekkiej formie - czas na cyfrowy mikser FLOW 8!

EZ-Gain czyli wspomaganie wzmocnienia

Czy kiedykolwiek słyszałeś stwierdzenie: "musisz zwrócić uwagę na swoją strukturę gainu"? Czy wiesz, o co chodzi ze "strukturą wzmocnienia"? Jeśli zależy Ci na czystym i dobrym sygnale, z niskim poziomem szumów i zniekształceń harmonicznych, wtedy ustawienie odpowiedniego wzmocnienia przedwzmacniacza jest najważniejsze. Określa ono wielkość wzmocnienia, jakie sygnał otrzymuje po wejściu do miksera. Ponieważ sygnały źródłowe mogą być dowolne, od mocnego uderzenia w werbel, do subtelnego brzęczenia pszczół, nie ma jednego wzmocnienia pasującego do wszystkich możliwych celów.

Struktura wzmocnienia jest zawsze kompromisem i znalezienie tego właściwego wymaga albo doświadczenia i wiedzy technicznej, albo… nowej funkcji FLOW 8 EZ-GAIN. Funkcja ta może monitorować sygnały na jednym lub wszystkich kanałach jednocześnie, aż do momentu, gdy uznamy, że najgłośniejsze dźwięki zostały już wyeksponowane. EZ GAIN automatycznie dostosuje wtedy wzmocnienie kanału do optymalnego poziomu głośności.

Przy okazji, EZ GAIN automatycznie włącza zasilanie phantom  48 V na wejściach mikrofonowych 1/2, gdy nie dociera do nich żaden sygnał. Na wszelki wypadek, gdybyś zapomniał to zrobić. Jednocześnie wyłącza je samodzielnie, jeśli nie będzie docierał tam żaden sygnał.

W pełni zdalne sterowanie

Spójrzmy prawdzie w oczy, małe miksery są częściej umieszczane tam, gdzie kończą się kable, a nie tam, gdzie byłyby najbardziej przydatne do kontrolowania miksu. Być może musiałeś sięgać daleko, aby kontrolować poziomy lub nawet odejść od miksera, aby ocenić czy Twoja regulacja przyniosła pożądany efekt. Od teraz już nie!

Miksery FLOW 8 oferują pełną zdalną kontrolę, z praktycznie każdego urządzenia z systemem Android lub iOS, dając Ci swobodę, aby udać się dokładnie tam, gdzie dźwięk jest idealny do dokonania jakiejkolwiek regulacji. Dostosuj 9-pasmowy EQ dla głównych głośników PA, ustaw kompresor na gitarze basowej lub dostosuj miks dla muzyków na scenie...

Wsparcie dla początkujących

Jesteś nowy w świecie audio i nie wiesz, jaki sygnał podać na poszczególne wejścia? Nie wiesz jak używać EQ lub kompresora dla dedykowanych sygnałów? Nie ma problemu, aplikacja FLOW 8 oferuje unikalny kreator konfiguracji, który poprowadzi Cię krok po kroku tak, aby Twoja muzyka olśniła odbiorców. Po wybraniu typu wejścia, asystent zaproponuje Ci presety i podpowie, jak podłączyć kable. Dzięki tej innowacyjnej funkcji możesz dodać swoje instrumenty i mikrofony, nawet jeśli nie jesteś jeszcze ekspertem.

Całkowite przywołanie wszystkich ustawień

Jednego dnia nagrywasz podcast, a drugiego wokale? Miksujesz wielu artystów na tym samym koncercie? Albo – ogólnie rzecz biorąc - FLOW 8 jest Twoim stałym towarzyszem w różnych zastosowaniach nagłośnieniowych i chcesz mieć perfekcyjnie dostrojone presety, dostępne na wyciągnięcie ręki w ciągu kilku sekund? Zintegrowana biblioteka snapshotów i opcja przechowywania nieograniczonej ich ilości w aplikacji FLOW 8 daje Ci natychmiast nieograniczone możliwości. Zapisuj, edytuj i ładuj bez zwłoki ustawienia miksera z poziomu urządzenia lub poprzez aplikację. Możesz nawet wyzwalać ładowanie snapshotów za pomocą podłączonego footswitcha tak, aby ożywić swój występ. Podczas, gdy urządzenie oferuje 15 wewnętrznych slotów na presety, aplikacja może przechowywać nieograniczoną liczbę snapshotów posortowanych według nazwy, daty i czasu.

Wyjątkowa jakość dźwięku

Z dwoma przedwzmacniaczami mikrofonowymi Midas i wewnętrznym przetwarzaniem 32 VFP-Processing FLOW 8 dołącza do serii cyfrowych konsolet mikserskich takich jak X32, X-Air i WING. Mimo, że forma i liczba wejść/wyjść jest specjalnie dostosowana do mniejszych konfiguracji, każdy kanał oferuje krystalicznie czysty dźwięk, zachowując jego jakość jak w swoich poprzednikach. Wszystkie kanały oferują 4-pasmową korekcję, kompresję oraz 2 wyjścia FX i 2 wyjścia monitorowe. Wszystkie szyny monitorowe i główne posiadają 9-pasmową korekcję oraz limiter, który zapobiega niespodziewanym skokom głośności na przetwornikach.

Szukasz potężnego brzmienia?

FLOW 8 posiada dwa niezależne, studyjne silniki efektów, każdy z 16 presetami dla udoskonalenia brzmienia Twoich instrumentów i wokali, z zapierającymi dech w piersiach dźwiękami i głębią efektów.

12 programów pogłosowych rozciąga się od bardzo krótkiego, ale żywego Ambience, do bardzo długich i gładkich symulacji Temple lub Stadium. Wszystkie z nich występują w dwóch typach, a ich czas zanikania może być regulowany bezstopniowo. Dodatkowo, otrzymasz różne efekty modulacyjne i delay dla wszystkich stylów i zastosowań.

Wbudowany streaming Bluetooth

Odkąd kompaktowe głośniki zdominowały rynek konsumencki, Bluetooth stał się standardem dla połączeń audio. Gniazda mini-jack są coraz częściej zastępowane, a wiele smartfonów i tabletów wymaga specjalnych adapterów, aby wyprowadzić analogowe sygnały audio. Dlatego FLOW 8 oferuje zintegrowaną łączność w standardzie Bluetooth, która umożliwia wygodne odtwarzanie muzyki pomiędzy występami, bez irytujących adapterów i konieczności ciągłego przebywania w pobliżu konsolety mikserskiej.

Połączenie BT Audio do odtwarzania dźwięku może być podłączone niezależnie od zdalnej aplikacji FLOW 8. Jeżeli chcesz to BT LE może być używany oddzielnie na innym urządzeniu do aplikacji sterującej podczas korzystania z BT Audio do odtwarzania na jednym urządzeniu mobilnym.

Prosty i solidny uchwyt

Opcjonalny uchwyt FLOW 8 CLAMP jest oparty na oryginalnej konstrukcji bocznej zaślepki TC Helicon Perform Series, wykorzystującej specjalny materiał, który łączy w sobie ekstremalną trwałość i niezawodne, mocne połączenie ze statywem mikrofonowym. Składa się on z metalowego uchwytu przykręcanego do miksera oraz z plastikowej części, która zaciska się na statywie mikrofonowym bez użycia śrub. Możesz zamontować zacisk na uchwycie pod trzema kątami (0°, 15°, 30°) w zależności od preferowanej pozycji urządzenia w poziomie.

Uchwyt FLOW 8 CLAMP został zaprojektowany tak, aby Twój mikser był w zasięgu ręki podczas występu. Na scenie, na małym koncercie klubowym lub podczas nagrywania, najlepszym miejscem będzie często właśnie statyw mikrofonowy. Unika się niepotrzebnej plątaniny kabli i zapewnia stały dostęp do powierzchni kontrolnej FLOW 8. Zacisk jest przeznaczony do standardowych statywów mikrofonowych o średnicy 5/8" (nie przekraczającej 16,5 mm).

Wielokanałowy interfejs USB

Wewnętrzny interfejs USB oferuje 10 ścieżek nagrywania i 2 dodatkowe kanały odtwarzania. Wszystkie sygnały wejściowe mogą być indywidualnie nagrywane i post-przetwarzane. To sprawia, że FLOW 8 jest idealnym partnerem do domowego nagrywania w DAW z monitoringiem bez opóźnień oraz streamingu i podcastingu. Nie jest wymagany dodatkowy interfejs audio USB. Wszystkie sygnały wejściowe i główny miks stereo mogą być wysyłane do odpowiednich aplikacji audio do nagrywania, edycji lub strumieniowania, na Maca, Windowsa lub Linuxa.

Niezależnie od tego, czy jesteś piosenkarzem, autorem tekstów, masz mały zespół, jesteś nauczycielem lub prezenterem, graczem, podcasterem lub blogerem, produkującym w domu lub grającym na żywo, w barach, kawiarniach lub na ulicach, podczas ćwiczeń lub występów... FLOW 8 zapewni nieskazitelną jakość dźwięku i pomoże Ci z łatwością uzyskać niesamowite brzmienie.

Omówienie najnowszego update'u firmware'u oraz aplikacji do obsługi FLOW 8:

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium