Kontakt

zadzwoń: 22 290 78 79 lub napisz info@soundis.pl

Syntezatory modularne BEHRINGER
Syntezatory modularne BEHRINGER

Syntezatory modularne to największa gratka dla prawdziwych syntezatoromaniaków, tu kreacja brzmienia sięga daleko poza kręcenie gałkami. Możemy śmiało stwierdzić, że łączenie poszczególnych modułów to w zasadzie tworzenie własnych instrumentów.

Pierwsze moduły syntezatorów pojawiły się na początku lat 70. XX wieku i były niezwykle drogie. Były to głównie konstrukcje oparte na tranzystorach dyskretnych, ponieważ w tamtym czasie wzmacniacze operacyjne były bardzo drogie. Dyskretne obwody nadały modułom bardzo charakterystyczny dźwięk i były wykorzystywane m.in. przez takich artystów, jak Keith Emerson, Stevie Wonder, muzyków Tangerine Dream i wielu innych, współtworząc brzmienia jednych z najlepszych albumów, jakie kiedykolwiek powstały. Niewątpliwie syntezatory modularne stały się przełomowym wydarzeniem w muzyce elektronicznej, dając twórcom olbrzymie możliwości kreowania nowych brzmień.

Od tego wszystko się zaczęło: system modularny 55 jest przez wielu uznawany za ojca wszystkich syntezatorów. 

 

Kolejna klasyczna seria wypuszczona przez innego, uznanego producenta to System 100M. Z tych modułów korzystało wielu znanych artystów takich, jak Hans Zimmer czy muzycy zespołu Depeche Mode.

 

Kolejną klasyczną serią syntezatorów modularnych jest ARP System 2500. To jedna z najbardziej zaawansowanych technicznie konstrukcji. Najbardziej znanym artystą, który bardzo często wykorzystuje sytnezatory systemu 2500 jest Jean-Michel Jarre.

Większość uznanych producentów instrumentów klawiszowych ma swoje serie syntezatorów modularnych. Największą zaletą tych modułowych rozwiązań jest to, że można je ze sobą dowolnie łączyć, tworząc zupełnie nowe instrumenty.

W naszej ofercie znajdziecie SYNTEZATORY MODULARNE  wszystkich trzech, najpopularniejszych systemów w bogatym i wciąż rozrastającym się wyborze. Oferta ta uzupełniana jest stale przez niezbędne do działania modułów OBUDOWY EURORACK 

Poniżej znajdziecie również ciekawy materiał traktujący całościowo temat syntezatorów formatu 55 wraz z poradami technicznymi i ciekawostkami:

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium