Kontakt

zadzwoń: 22 290 78 79 lub napisz info@soundis.pl

Tannoy, jedna z marek wchodząca w skład koncernu Music Tribe, to uznany producent wysokiej jakości głośników o szkockim rodowodzie, który zasłynął jako twórca legendarnego przetwornika Dual Concentric™, a w późniejszych latach dzięki autorskiej technologii iDP™ (Interactive Digital Programming).

Produkty niewielu firm miały tak znaczący wpływ na rzeczywistość, że ich nazwy wchodziły do powszechnego użycia jako nazwy własne innowacyjnych przedmiotów. Dotyczy to takich przykładów jak Biro – synonim długopisu w języku angielskim czy Hoover – oznaczający odkurzacz. Na polu rozwiązań audio, Tannoy zaistniał w podobny sposób dzięki niewątpliwemu sukcesowi w rozwijaniu pierwszych systemów urządzeń rozgłoszeniowych, a następnie kontynuując dominację w pionierskich rozwiązaniach audio. Słowo "Tannoy" jest synonimem dźwięku, a w słownikach definiowane jest powszechnie jako "system komunikacji wyposażony w głośniki, stosowany do emitowania ogłoszeń w budynkach publicznych". Zwrot "Over the Tannoy" stosowany jest zaś do opisu dokonywania ogłoszeń publicznych.

Firma powstała w londyńskiej dzielnicy Dulwich, jako Tulsemere Manufacturing Company, a bezpośrednim bodźcem dla jej dynamicznego rozwoju było wprowadzenie pierwszych programów radiowych w Londynie. Rodowód marki związany jest z prostownikiem wynalezionym przez założyciela firmy - Guya Fountaina, utworzonego ze stopu tantalu i ołowiu. Ten stop tantalu i ołowiu (Tantalum-Lead Alloy) stał się podstawą słynnej obecnie na całym świecie nazwy Tannoy.

Działająca ponad 90 lat firma Tannoy specjalizuje się obecnie w produkcji systemów rozgłoszeniowych i głośników instalacyjnych, studyjnych monitorów o doskonałym stosunku jakości do ceny. Znana jest również na rynku systemów hifi przede wszystkim dzięki hi-endowej linii Prestige.

Tannoy

Tannoy REVEAL 402 Monitor studyjny Tannoy REVEAL 402 Monitor studyjny
Producent: Tannoy
Cena:

495,00 zł

zobacz więcej
Tannoy REVEAL 502 Monitor studyjny Tannoy REVEAL 502 Monitor studyjny
Producent: Tannoy
Cena:

650,00 zł

zobacz więcej
Tannoy REVEAL 802 Monitor studyjny Tannoy REVEAL 802 Monitor studyjny
Producent: Tannoy
Cena:

850,00 zł

zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium